פעולות פיזיות כגון הליכה/ ריצה תורמות רבות לחיינו מבחינה בריאותית, פיזית ומנטאלית ובנוסף גם משפרות את כושר הסבולת לב ריאה לעומת מכשירי כושר שפועלים על בסיס כוח ופיתוח השרירים. בשל העבודות הנ"ל, ומכיוון שכולנו בעצם רוצים להרגיש טוב יותר מבחינה פיזית ומנטאלית ולשמור על בריאותנו, הכרחי שנבצע פעולות אלו באופן קבוע.

הליכון חשמלי

הליכון חשמלי המוכר גם בשם "מסלול ריצה", מהווה פיתרון אפקטיבי לכל אותם האנשים שרוצים להתאמן אך לא רוצים או לא יכולים לצאת מהבית מסיבות שונות כגון: חוסר בזמן, מזד אוויר גשום ועוד.

הליכון חשמלי למעשה הינו מכשיר כושר בעל משטח שנועד להליכה/ריצה ושעליו יכולים מתאמנים לבצע אימון ללא צורך במשטח גדול ופתוח. מסילת ההליכון החשמלי, מונעת באמצעות מנוע חשמלי הגורם לתנועת המשטח לנוע אחורנית ובעצם לאפשר למתאמנים ללכת/לרוץ על המשטח במהירות שהם מגדירים.

הליכון חשמלי – היתרונות:

  • נוחות – השימוש בהליכון החשמלי מאוד נוח משום שכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לשלוט על המהירות והעומס לפי היכולות האישיות שלנו ובנוסף לעשות את פעולת האירובי בשעה שנוח לנו מול צפייה בטלוויזיה וכדומה.

  • בטיחות – על ההליכון החשמלי מותקנת מערכת אשר מטרתה היא למנוע זעזועים ובעצם נועדה בכדי להקל על עומס המפרקים בשעת האימון – מה שלא קורה אם אנו מבצעים את האימון בשטח פתוח. בנוסף לכך, מסלול ההליכון הינו חלק ונקי מכל מכשול שהוא (שכן, בטבע ישנם מכשולים רבים שעלולים להעיק על הריצה)

  • מעקב עצמי – להליכון החשמלי יש צג אשר נותן למתאמנים תמונת מצב , דהיינו, מה המרחק שהם עשו על המכשיר, מהו הזמן שעבר , כמה צעדים עברו ועוד. כמו כן, בהליכונים חשמליים רבים ניתן לשמור את המידע ואז לעקוב אחר ההתקדמות באימונים.


מכיוון שבימנו קשה לבחור את ההליכון האידיאלי (כי כמות הדגמים עצומה), רצוי להתייעץ עם איש מקצוע ולקבל חוות דעת לפני הרכישה.

הליכון חשמלי


הליכון חשמלי מורכב מכמה אלמנטים בסיסיים , כדלקמן:

  • שליטה על תוכניות שונות וזמן האימון - כל אחד ואחת מאיתנו נוכל להגדיר להליכון מהו הזמן שאנו רוצים באימון ואיזו תוכנית מועדפת עלינו שכן ברוב ההליכונים ישנן תוכניות אימונים בדרגות קושי שונות הניתנות לבחירה. ברגע שהזמן שהקצבנו מראש או שתוכנית תסתיים ההליכון יסמן לנו שסיימנו את האימון.

  • מהירות –רוב משטחי ההליכונים החשמליים יכולים לנוע במהירויות גדולות ויכולים להגיע עד ל-20 קמ"ש. כל מתאמן יכול לשלוט על קצב ההליכה/הריצה באמצעות הלחצנים שמותקנים על צג ההליכון.

  • בחירת שיפוע –בהליכון החשמלי ניתן לשלוט גם על שיפוע המשטח, דהיינו, להעלות את המשטח בצורה כזו שתגרום לנו תחושה של ריצה/הליכה בעלייה.


    ההקלקה כאן תוביל אותך אל דגמי ההליכונים החשמליים שלנו!

 
 

 

;